PSS naglowek

 

Podlaskie Święto Sera

odbędzie się w dniach 08-09.06.2024 w Białymstoku i będzie się składało z II części.

I część Konferencyjna – 08/06/2024

Adresowana jest do serowarów farmerskich i pasjonatów serowarstwa z całej Polski. Przewidywana ilość uczestników to 80 osób – rejestracja odbędzie się poprzez formularz umieszczony na stronie serowarzy.pl. Wykłady odbędą się wykłady na sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Startujemy rejestracją od 9:00.

Podczas konferencji odbędzie się konkurs pod nazwą "Gala Serów" w ramach V edycji Podlaskiej Akademii Serowarskiej skierowany do producentów serów z woj. podlaskiego.

II Część Targowa - 09/06/2024

Targ Sera i Produktów Rzemieślniczych, będzie imprezą otwartą, uświetnioną pokazami kulinarnymi , koncertem muzycznym oraz konkursem sera. Wydarzenie te odbędzie się 09.06.2024 w godzinach 10:00-16:00. Będzie to niebywała okazja do spotkania serowarów z całej Polski i nie tylko. Najlepsze sery zostaną wyłonione w konkursie serów, a na scenie zagości wspaniały Szef kuchni! Niespodzianek będzie więcej – koniecznie bądźcie tego dnia z nami.

Na Targ Sera wstęp wolny. Zapisy dla wystawców przez formularz na naszej stronie.

Podczas wydarzenia odbedzie sie konkurs na najlepszy ser Podlaskiego Święta Sera 2024 skierowany do wystawców Targu Sera i Produktow Rzemieslniczych.

Działamy wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, Podlaskim Centrum Produktu Lokalnego, Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej, Podlaskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego, Podlaską Izbą Rolniczą, Oddziałem Terenowym KOWR w Białymstoku oraz ze wsparciem Partnerów.

SERdecznie zapraszamy do udziału w naszym wydarzeniu!