Wielkie SERwowanie 2022 - Targ sera

Wielkie SERwowanie
Targ sera i produktów rzemieślniczych 

Niedzielny Targ sera i produktów rzemieślniczych jest elementem wieńczącym Wielkie SERwowanie! Wydarzenie jest czymś więcej niż Targiem, to jest doroczne święto serowarów farmerskich!

VI Wielkie SERwowanie 2022 odbędzie się w niedzielę 2 października 2022 roku w godz. 10:00-17:00, na terenie Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przy ulicy Zwycięskiej 8 we Wrocławiu.

Zapraszamy wszystkich miłośników wspaniałych serów, win oraz lokalnych produktów rzemieślniczych wraz z rodzinami do spędzenia czasu razem z nami. Obok stoisk z serami nie zabraknie innych pyszności, będą: konfitury, pieczywo, wędliny. Nie zabraknie  stoisk rękodziełem! 

Zaplanowaliśmy mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, m. innymi: 

 

Przyjdź z rodziną i przyjaciółmi wspaniale spędzić czas na  świeżym powietrzu, wśród ludzi przepełnionych pasją do dobrego tradycyjnego jedzenia, gospodarzy, serowarów i rzemieślników.  W tym roku zaplanowaliśmy też miejsce w zadaszonej hali namiotowej, gdzie będzie można usiąść i zasmakować zakupionych podczas targu smakołyków. 

Wystawcy Targu sera i produktów rzemieślniczych:

W tym roku mamy rekordową ilość 60 wystawców! Jesteśmy bardzo dumni :)

Będzie aż 30 stoisk serowarów z całego kraju i nie tylko! Spodziewamy się serowarni z województw: dolnośląskiego, opolskiego, świętokrzysekigo, małopolskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, śląskiego, mazowieckiego, pomorskiego oraz z Litwy!

Nie zabraknie stoisk z winami, miodami, przetworami, wędlinami, chlebem oraz z wyrobami rękodzielniczymi.

Na targu, co jest nie lada gratką spotacie dwa stoiska ze sprzetęm serowarskim małym i dużym.

Poznaj bliżej naszych wystawców!

Zapraszamy!

2 października 2022
godz. 10:00-17:00
teren DODR we Wrocławiu, ul Zwycięska 8

Wstęp wolny!

Jak dojechać?

Na nasz Targ sera i produktów rzemieślnczych można dojechać:

- komunikacją miejską - autobusami linii 112, 113, 127, 144 i 913.
- własnym samochodem - do dyspozycji parking toru wyścigów konnych Partynice

 

Występ zespołu Jazz Trio Buttercup

Wielkie Serwowanie uświetni znakomitą oprawą muzyczną zespół JAZZ TRIO BUTTERCUP.
Zespół gra nastrojową muzykę jazzową, są to standardy jazzowe we własnych aranżacjach, żywiołowe swingi, ballady i wiele innych. Ten trzyosobowy zespół sprawia, że przestrzeń wypełnia się wyjątkową atmosferą i pozytywną energią.

1 copy

Do góry

Live cooking najlepiej gotującą rodziną w Polsce - Rodziną Krechów!

Występy sceniczne przeplatane będą pokazami gotowania dań z udziałem lokalnych produktów. 

Krechowie - gotująca rodzina z Krosnowic na Dolnym Śląsku, zwycięzcy kulinarnego programu Family Food Fight!
Gotują w oparciu o produkty własne, sezonowe lub lokalne. Stawiają na świeżość i jakość produktów oraz na less waste. Śmiało wprowadzają nowe trendy i pomysły do tradycyjnej kuchni.
Rozwijają swoją firmę Rankerov w Krosnowicach, gdzie prowadzą sad kolekcję starych odmian jabłoni, tłocznię soków a niebawem otworzą minibrowar z gastronomią.

2 copy

Do góry

Konkurs publiczności.

Jak co roku zapraszamy was do zabawy. Wybieramy najlepsze serowe stoisko Targu sera i produktów rzemieślniczych!

Przechodząc między stoiskami, głosujcie na tego serowara, którego stoisko było najpiękniejsze, gospodarz najmilszy, a sery najsmaczniejsze!

3 copy

Do góry

Przyznanie Grand Prix dla najlepszego sera Wielkiego SERwowania!

Podczas wydarzenia organizowany jest wysokiej rangi konkurs na najlepszy ser, który wyłoniony zostanie przez profesjonalne międzynarodowe jury pod przewodnictwem Bartosza Wilczyńskiego.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i przyznanie Grand Prix Wielkiego SERwowania stanowi nieodzowne docenienie i uhonorowanie trudu pracy serowara. 

4 copy

Do góry

Pokaz robienia sera: „Zrób sam swój pierwszy ser”.

Podczas niedzielnego Targu sera i produktów rzemieślniczych odbywać się będzie pokaz robienia sera. Możesz na własne oczy zobaczyć magię przemiany mleka w ser.

Po pokazie zabierzesz ze sobą do domu wiedzę, przepis, podpuszczkę i pożyteczne bakterie niezbędne do zrobienia Twojego pierwszego sera w domu! Uwaga! Z doświadczenia wiemy, że ta czynność wciąga :D

5 copy

Do góry

Dojenie drewnianej kozy i serowe koło fortuny - zabawy z edukacją w tle.

Jak co roku w kąciku edukacyjno zabawowym nie może zabraknąć zajęć dla dzieci!

Tu będzie można spróbować wydoić drewnianą kozę oraz zagrać w serowe koło fortuny z nagrodami!

6 copy

Do góry

Warsztaty dla dzieci z lepienia „kozich kulek”.

Kolejną atrakcją odbywającą się w trakcie Wielkiego SERwowania będą warsztaty dla dzieci. Dzieciaki pod okiem naszej serowarki posiądą wiedzę nt. powstawania koziego twarożku i samodzielnie przygotują pyszne danie z jego udziałem!

7 copy 

Do góry

Kącik plastyczny!

Zabierz ze sobą swoje pociechy a z pewnością znajdą one coś ciekawego dla siebie. Organizujemy kącik plastyczny z kolorowankami, modeliną i wytwarzaniem kukiełek z siana!

8 copy

Do góry

Zupa Maślankowa.

Na Wielkim SERwowaniu nie może zabraknąć kultowej, gorącej zupy maślankowej! Przyjdz i zasmakuj genialnie pysznego, tradycyjnego dania i zabierz ze sobą przepis, aby odtworzyć je w domu! 

9 copy

Do góry

Pajdy!

Nie może być festynu bez pajd chleba!  Na naszym Targu sera nie zabraknie aromatycznych kanapek i pajd chleba, prawdziwego chleba wypiekanego piecu opalanym drewnem z farmerskim świeżym twarożkiem i aromatycznymi ziołami. Warto tego dnia pozwolić sobie na serową ucztę!

10 copy

Do góry

Ziołowe herbaty i aromatyczne kawy.

Tak! Na wielkim SERwowaniu nie zabraknie aromatycznej kawy z mlekiem kozim, krowim i owczym oraz wspaniałych ziołowych herbat!

11 copy

Do góry

Prezentacja sprzętu serowarskiego firmy Plevnik

Serowar.pl zaprezentuje profesjonalne sprzęty mleczarskie firmy Plevnik:
- Pasteryzator P 200 EL Professional do zautomatyzowanej produkcji jogurtu i innych produktów mlecznych; dzięki nowemu sterownikowi MC 700i, dla zaawansowanych użytkowników profesjonalnych, zapewnia najwyższy poziom powtarzalności i automatyzacji; kluczowe funkcje: czujnik pH, automatyczne dozowanie, czujnik objętości, zdalny dostęp itp.
- Nowe urządzenie do napełniania Plevnik Easyfill 500 E Adv+, która zapewnia szybkie, dokładne i wydajne automatyczne napełnianie jogurtem i inną jednorodną zawartością; nagrodzone złotym medalem na targach Agra 2022. - Nowy pasteryzator/kocioł serowarski Classic 125 EL Avt o doskonałym stosunku funkcjonalności do ceny umożliwia produkcję wielu produktów mlecznych takich jak jogurt, ser, twaróg i inne.
- Kocioł serowarski SKH 500 EW Professional z urządzeniem podnoszącym i sterownikiem MC 500 R z funkcją nagrywania, do profesjonalnego przetwarzania mleka na produkty mleczne, takie jak sery, twarogi, ricotta, jogurty, mleko pasteryzowane i inne.
- Pneumatyczna prasa serowarska POS 50, wielofunkcyjne urządzenie do odsączania, wstępnego prasowania i prasowania ostatecznego masy serowej; do produkcji sera, twarogu, jogurtu greckiego.
- Maselnica PJ 25 - szybka i wydajna produkcja masła.
- Wirówka 315 do produkcji śmietany i mleka odtłuszczonego z mleka surowego.
- Urządzenie do krojenia sera RS 400 do bezpiecznego, szybkiego i precyzyjnego krojenia sera okrągłego lub prostokątnego.
- Drobny sprzęt mleczarski (formy serowarskie, ręczna harfa serowa i inne).

plevnik

Do góry

Pełna lista wystawców tegorocznego Targu sera i produktów rzemieślniczych:

 

ahser
AhSer

Serowarnia rzemieślnicza „AhSer”, którą tworzą Anna i Radosław Smreczakowie powstała w 2021 roku w Namysłowie - północno-zachodniej części województwa opolskiego.  

Para początkowo próbowała robić sery w domu, aż w lutym 2021 postanowiła udać się na szkolenie do Wańczykówki. W maju 2021 Ania i Radek zaadoptowali wynajęte pomieszczenia pod serowarnię i otworzyli działalność gospodarczą MLO. W serowarni powstają wyłącznie sery z mleka krowiego zakupionego od hodowców  - głównie świeże podpuszczkowe, wędzone, twarogi oraz w mniejszej ilości sery dojrzewające.

 hasiakowazagroda  
Hasiakowa Zagroda

To gospodarstwo, założone w 2018 roku. Katarzyna Hasiak wraz z mężem decydowali się na zamianę wygodnego mieszkania w mieście na pełne przygód życie na wsi. W kilka tygodni po przeprowadzce w ich nowym obejściu zamieszkały pierwsze trzy kozy. Taki był początek.

Obecnie stado liczy ponad sto kóz oraz owiec, z których każdą znamy z imienia. Wypasają się one wśród nadwiślańskich łąk, dzięki czemu w gospodarstwie mogą powstawać tradycyjne sery ze świeżego mleka. Gospodarze dokładają  wszelkich starań, aby ich zwierzętom żyło się szczęśliwie, a Klienci otrzymywali produkty naturalne najwyższej jakości o niepowtarzalnym smaku.

 sernicadolnoslaska  
Sernica Dolnośląska

Sernica Dolnośląska jest rodzinną serowarnią, w której wyrabiane się sery kozie i owcze. Młody serowar - Kamil Holajda podkreśla, że najwyższej jakości farmerski produkt, wymaga dobrego surowca i znajomości procesu produkcji. Serowar musi posiadać cechy osoby dociekliwej i cierpliwej, bo ser dojrzewający potrzebuje przede wszystkim czasu i odpowiednich warunków dojrzewania. Kamil jest zdobywcą wielu nagród potwierdzających jakość i wyjątkowość jego serów.

 wanczykowka  
Wańczykówka

Ekologiczne gospodarstwo Lucyny i Sylwka Wańczyka położone jest w Sudetach, Górach Kamiennych z pięknym widokiem na Śnieżkę. Zaczęło się od 2 hektarów ziemi i 1 darowanej świnki, później pojawiła się pierwsza Mućka, a w 2007 roku powstał pierwszy ser. Od Tamtego czasu pasja serowarska rozwijała się z każdym dniem.

Dziś Wańczykówka to symbol przepysznych serów i najlepszych szkoleń serowarskich! Opiekuńcza Lucynka oraz charyzmatyczny Sylwek krzewią pasję serowarską w nowych pokoleniach serowarów wyznaczając trendy i przecierając ścieżki rozwoju.

 serowaniapodlazy  
Serownia Podłazy 

W malowniczej świętokrzyskiej wsi Piotrów Podłazy Beatka Cichopek prowadzi swoją serownię zagrodową od 2013 roku. Tworzy sery z mleka krowiego, świeże oraz dojrzewające. W swoim gospodarstwie w starej chacie organizuje muzeum serowarstwa, które niebawem będzie można odwiedzać.

Tymczasem zaprasza na swoje stoisko na Wielkim SERwowaniu!

 kozlonoga  
Kozłonoga

Joanna Maślukiewicz – wulkan energii - właścicielka serowarni i tradycyjnej piekarni zagrodowej w certyfikowanym ekologicznie gospodarstwie kozim Kozłonoga w Klecinie, serwować będzie wyśmienite lody kozie przyrządzone wg starej receptury z mleka pozyskanego w jej gospodarstwie! Na stoisku nie zabraknie też kozich serów.

 baba jagla  
"Baba Jagła"

To małe gospodarstwo rolne położone na skraju Małopolski, które założyła dwójka mieszczuchów Barbara i Krzysztof, jesienią 2018r. Ideą, która wpłynęła na naszą decyzję o przeprowadzce na wieś, było życie w zgodzie z naturą i samowystarczalność.

Uprawiamy ogródek, zbieramy dzikie rośliny, mamy psa, koty, trochę domowego drobiu i co najważniejsze krowy mleczne rasy Jersey. To właśnie mleko Dziewanny, Olszynki i Krysi, które przetwarzamy w sery, twarożki, jogurty itp, stanowi podstawę naszego obecnego życia.

 groser  
GROSER

To wspólne dzieło pasjonatki serowarstwa, zdrowego żywienia i hobbisty hodowli kóz oraz rolnictwa integrowanego. Gospodarstwo rolne w Grodzisku w dolinie rzeki Ner, prowadzone przez pełne entuzjazmu małżeństwo Monikę i Waldka Lasoń, którzy przestrzegają ideologii slow food i powrotu do naturalnych sposobów przetwórstwa mleka. 70 hektarowe gospodarstwo specjalizuje się w hodowli rasy saaneńskiej. To dzięki tym zwierzętom i ich naturalnemu żywieniu możemy proponować Państwu nasze sery kozie, które od 2012 roku nieprzerwanie goszczą na wielu polskich stołach. Codziennie pozyskane mleko, jest przerabiane tuż po udoju na sery podpuszczkowe, pleśniowe, dojrzewające oraz długo dojrzewające. Sery dojrzewają w warunkach naturalnych, piwnicznych.

Wiedzę i praktykę nabywaliśmy na szkoleniach branżowych organizowanych przez Stowarzyszenie Serowarów Farmerskich i Zagrodowych oraz pracując w holenderskich serowarniach. W pracy serowara najważniejsza jest cierpliwość, uczciwość, rzetelność i poszanowania surowca nauczyliśmy się tych cech, każdego dnia podchodzimy z pokorą do naszej pracy wiedząc, że zadowolenie i uśmiech na twarzy klienta to najcenniejsza zapłata.

 serowarniajasiurkowscy  
Serowarnia Jasiurkowscy

To rodzinne gospodarstwo rolne, którego jedną z głównych działalności jest produkcja serów w przepięknej krainie 130 jezior czyli na Pałukach. Historia gospodarstwa i produkcji serów w naszej rodzinie sięga lat 70, kiedy to babcia Wiktoria warzyła biały ser. Postanowiliśmy kultywować tradycję zaszczepioną przez naszą babcię. Kiedyś gospodarstwo liczyło 7 krów, teraz jest ich już 100.

Oprócz twarogu produkujemy głównie sery pałuckie, czyli świeże podpuszczkowe a w mniejszej ilości sery dojrzewające.

 farmaseronada  
Farma Seronada

Mała, rodzinna serowarnia z Babkowic w Wielkopolsce. Warzymy sery krowie kozie i owcze. Miękkie, świeże jak również twarde, dojrzewające. W naszej ofercie znaleźć można również aksamitne jogurty owcze oraz niepowtarzalne serki smakowe na bazie białek serwatkowych.

Nad produkcją czuwa dyplomowany Mistrz serowarski 🙂

 sertom  
Ser Tom

Rzemieślnicza serowarnia mieszcząca się na Górnym Śląsku trudniąca się produkcją serów z mleka koziego, krowiego i owczego. Nasze sery wytwarzane są wg tradycyjnych receptur w połączeniu z nowoczesną technologią i nieoczywistymi dodatkami. Produkty nasze doceniane są nie tylko lokalnie poprzez certyfikaty "Marka Lokalna" przyznawane przez kapitułę ekspertów ale również poprzez restauratorów z całego kraju.

 sercejadzi  
SER-ce Jadzi

Dobieżyn, Nasze miejsce na ziemi, to tu bije SER-ce Jadzi. Niewielka wieś w gminie Buk w województwie wielkopolskim ,gdzie w małym gospodarstwie rolnym powstała w 2019 roku nasza mała serowarnia. Mleko pozyskiwane od szczęśliwych krów ,głównie wykorzystywane jest do produkcji twarogu, ale SER-ce Jadzi to również sery podpuszczkowe, dojrzewające czy pleśniowe.

Ogromnym wyróżnieniem i docenieniem jest fakt iż Nasz Twaróg wiejski zdobył 1 miejsce w konkursie organizowanym na III Wielkim SERwowaniu.

 sercenatalerzu  
SERce na talerzu - Agnieszka Olejniczak

Serowarnia rzemieślnicza SERce_na_talerzu, którą stworzyła Agnieszka Olejniczak w malowniczym Szynkielewie pod Pabianicami w województwie łódzkim. W miejscu tym wyrabiane są sery z krowiego mleka ale tylko od szczęśliwych krów

Agnieszka jest prawdziwą pasjonatką, która wywróciła swoje życie do góry nogami, by móc poświęcić się tworzeniu serów Ukończyła m.in. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie oraz liczne warsztaty serowarskie. Cały czas pielęgnuje swoją pasję oraz poszerza wiedzę i doświadczenie, co znajduje odzwierciedlenie w jej pracy.

Podczas ostatnich Targów Sera w ramach Wielkiego SERwowania jej ser dojrzewający z piwem Porter - SERveza zdobył wyróżnienie, co spowodowało, że nie spoczęła na laurach i cały czas doskonali swoje umiejętności serowarskie. Agnieszka SERdecznie zaprasza uczestników targów podczas Wielkiego SERwowania do odwiedzenia jej stoiska.

surine varinis puodas
Sūrinė Varinis Puodas

Serowarnia Sūrinė Varinis Puodas produkuje sery z surowego mleka krowiego od 2012 roku. Ich krowy pasą się na naturalnych łąkach Dżukijskiego Parku Narodowego na południu Litwy, gdzie zarejestrowano ponad 60 różnych gatunków roślin. Sery są wytwarzane ręcznie według alpejskich receptur poznanych we Francji. Na Targu sera podczas IV Wielkiego SERwowaniu zaprezentowany zostanie ser Viržinis - twardy ser typu gruyere, dojrzewający co najmniej 10 miesięcy.

zagroda na pograniczu
Zagroda na pograniczu

Na pograniczu polsko-czeskim znajduje się nasze małe gospodarstwo ogrodniczo - hodowlowe z certyfikatem ekologicznym. Przez szereg lat zajmowaliśmy się ogrodnictwem - uprawą warzyw w tunelach foliowych (przede wszystkim pomidorów i ogórków). Od ośmiu lat zajmujemy się również hodowlą kóz. Jesteśmy właścicielami stada, które liczy 160 dorosłych samic mieszanej rasy anglo-nubijskiej.

Wytwarzamy kilkanaście rodzajów sera o różnych smakach-od bardzo prostych twarogowych, aż po dojrzewające. Wszystkie sery robione są tradycyjnie beż użycia dodatków chemicznych przedłużających ich trwałość. Efektem ubocznym naszej hodowli jest ogromna ilość czystego, nieskażonego antybiotykami obornika. Na wałach tego obornika zaczęliśmy uprawiać warzywa, starych odmian niezmienionych genetycznie, bez sztucznych nawozów i bez używania chemicznych środków ochrony roślin. Z tak wyprodukowanych warzyw robimy mnóstwo przetworów, które z racji swych walorów smakowych i zdrowotnych znajdują uznanie wielu odbiorców.

wypas u toska
Wypas u Tośka

Gospodarstwo rolne znajduje się w województwie pomorskim. Przerabiamy mleko od własnych krów, stado liczy 5 krów w tym dwie krowy rasy Jersey. Latem krowy wypasają się na łąkach i pastwiskach a zimą jedzą głównie siano - nie używamy kiszonek.

Wszystkie nasze sery robimy z mleka surowego i pełnotłustego, dzięki temu zachowujemy cenna, naturalna mikroflorę która znajduje się w mleku. Nasze gospodarstwo od pokoleń zajmowało się pozyskiwaniem mleka od krów i oddawaniem do mleczarni. Jako dziecko pomagałem babci, a potem mamie w dojeniu i codziennych obowiązkach przy krowach, dlatego przebywanie z krowami nie jest mi obce i lubie to. W 2019 roku zrobiłem pierwszy ser, tak mi się to spodobało, że rok później założyłem RHD i zaczęliśmy sprzedawać nasze wyroby. W chwili obecnej mleka do mleczarni już nie oddajemy tylko wszystko przerabiamy.

kozie sery honoraty
Kozie sery "Honoraty"

Jestesmy mala manufaktura zajmujaca sie hodowla koz oraz produkcja serow z mleka koziego. Wszystkie nasze produkty wytwarzana sa recznie z naszego mleka w sposob naturalny. Nie uzywamy dodatkow chemicznych oraz nasze produkty pakujemy w opakowania szklane oraz papier.

zielone wzgorze
Zielone Wzgórze - Radynia

W gospodarstwie Państa Bogusi i Leona Szpak zawsze były zwierzęta, a tam gdzie są krowy jest i mleko, z którego można wytwarzać sery. Tak zrodził się pomysł na uruchomienie serowani.

Było to wiele lat temu. Dziś Bogusia może się pszczyćić wspaniałym dorobkiem serowarskim i ponad 20 letnim stażem! Swe doświadczenie serowarskie zdobywa jeżdżąc na szkolenia w kraju i za granicą. Ponieważ lubi podróżować nieustannie dokształca się. Z łatwością dzieli się też swoją wiedzą i wspiera młodych adeptów serowarstwa. Niezwykle skromna i uczynna. Jej sery zagrodowe zyskały uznanie zarówno na opolszczyźnie jak i poza granicami województwa w którym powstają. Doskonały warsztat serowarski czuć w każdym kęsie sera! 

ser mini
Malinowa Zagroda - Mariusz Purgał
 ser mini
Kozie Ławy
 sery kozielskie
Sery kozielskie

Sery kozielskie wytwarzane w miejscowości Urbanowice w woj. opolskim.

 pemako
Gospodarstwo Pemako

Gospodarstwo Pemako powstało jako wynik miłości do kóz i pragnienia bycia bliżej natury, a także obecnej od dawna fascynacji kulturą tybetańską. W efekcie powstała przestrzeń, gdzie wszystkie zwierzęta mają swoje miejsce, a pozyskiwanie mleka odbywa się w duchu wzajemnej wymiany i szacunku. To, wraz z naturalnym żywieniem oraz rzemieślniczymi metodami wytwarzania owocuje powstawaniem serów i innych produktów, które są nie tylko zdrowe, ale i etyczne.
Oprócz serów kozich w Pemako powstają sery krowie podpuszczkowe, świeże i dojrzewające, bazujące na mleku z zaprzyjaźnionego, pobliskiego gospodarstwa rodzinnego.

  gormaj
Górmaj - natura z Podhala

W swojej ofercie posiadają własnej roboty sery góralskie, syropy I konfitury prosto z Bukowiny Tatrzańskiej.

 gertruda
Serowarnia Gertruda

Serowarnia zagrodowa korzystająca z mleka swoich kóz, owiec i krów.

 ser mini
Bacówka Czorsztyn - Hala Majerz

Wojtek Komperda - właściciel gospodarstwa rolnego, producent serów owczych i krowich. Na Hali Majerz w Czorsztynie zajmuje się kulturowym wypasem owiec. Tam wyrabia owcze oscypki, bunc i ser.

 mojecice
Sery mojęcickie | Pałac Mojęcice

Pałac Mojęcice to obiekt noclegowy oraz restauracja, a także gospodarstwo mleczne, dzięki któremu wykonywane są na miejscu sery mojęcickie. Produkt powstaje z pełnowartościowego mleka krowiego z własnej produkcji.

 ser mini
Gospodarstwo Rolne Szczypiorki

Gospodarstwo, które jest całkowicie zamknięte z własna produkcją od surowca do gotowego produktu. Opiera się na staropolskich recepturach, tradycyjnej hodowli zwierząt z rasami staropolskimi. Nie stosują żadnych dodatków chemicznych do żywności - są proekologiczni.

 ser mini
Agroturystyka Stary Młyn

Gospodarstwo prowadzą od 12 lat, a produkcją sera zajmują się 8 lat!

 ser mini
Sery Sandomierskie

Polskie sery zagrodowe z mleka krowiego produkują od 4 lat. Sery te są ekologicznymi serami zagrodowymi, dojrzewającymi.

Do góry

Piwnice Antoniego

Piwnice Antoniego to rodzinna winnica położona we wsi Wola Lubecka na krańcach województwa małopolskiego, u stóp owianego legendą wzgórza Kokocz (434 m.npm.). To miejsce odznaczające się nieskazitelną czystością przyrody. Miejsce, z którego roztacza się niezapomniany widok na piękną okolicę.
Winnica powstawała na przestrzeni kilkunastu lat.Najpierw, jako amatorska uprawa kilkunastu a potem kilkudziesięciu krzewów, aby przejść do obecnie ponad 2700 nasadzeń na obszarze 50 arów. Nasze wina są wielokrotnie nagradzane medalami na ogólnopolskich jak i międzynarodowych konkursach winiarskich.
Na terenie gospodarstwa znajduje się również pasieka, którą tworzy obecnie ponad 50 rodzin pszczelich. Ponadto zajmujemy się również uprawą borówki amerykańskiej, posiadamy też stary sad. Z własnych upraw wytwarzamy soki oraz naturalne octy owocowe.

Winnica Goja

Winnica Goja to nasza nazwa. Skąd się wzięła? Maria i Wiesław Gój to jej właściciele i założyciele, a także główni pracownicy. Mieszkamy we wsi Burów k/Balic i tu znajduje się winiarnia gdzie są przerabiane owoce i wyrabiamy nas wino. Białe i czerwone, a czasem różowe z odmian rosnących na naszej winnicy, która jest oddalona o 25 km i mieści się we wsi Smardzowice k/Skały. Tuż obok jest Ojcowski Park Narodowy. Na powierzchni ok. 1 ha w rejonie czystym ekologicznie rosną odmiany białe: seyval blanc, solaris, kristaly, jutrzenka i czerwone: regent, marechal foch, leon millot. Owoce zbieramy i selekcjonujemy ręcznie, a wino produkujemy z największą starannością w tradycyjny naturalny sposób. Część win nie jest filtrowana aby zachować w nich jak najwięcej aromatów. Nasze wina są niepowtarzalne i widać w nich charakter solidnej rzemieślniczej roboty. W winnicy prowadzimy działalność enoturystyczną. Wszystkich, którzy są ciekawi jak wygląda i rośnie winnica w Polsce oraz jak smakuje polskie wino zapraszamy do odwiedzin w winnicy lub winiarni.

Winnica 55-100

Winnica 55-100 położona jest na przepięknych Wzgórzach Trzebnickich, charakteryzujących się wyjątkowym mikroklimatem i najdłuższym okresem wegetacyjnym w Polsce. Dojazd z Wrocławia zajmuje zaledwie 20 min. Na miejscu organizujemy degustacje połączone ze zwiedzaniem winnicy i winiarni, ilustrując tajemnice uprawy i produkcji tego niesamowitego trunku. Łączą one w sobie przyjemność z odkrywania aromatów, smaków i kolorów wina wszystkimi zmysłami oraz relaks na łonie natury. Łączna powierzchnia uprawy wynosi 4 ha

Winiarnia Synapsa

Winnica Synapsa to niesamowite miejsce na Opolszczyźnie, miejsce spotkań emanujące spokojem i kameralną atmosferą.

WINE & FASHION

Wina

Sudeckie Gospodarstwo Pszczelarskie

Rodzinna Pasieka z sercem i pasją.

 
Gospodarstwo pasieczne Robert Samek

Pszczelarstwem zajmuję się od 12 lat, jest to hobby, które przerodziło się w pasję i sposób na życie. Praca z pszczołami uczy nas cierpliwości i szacunku do życia. W pracy pomaga mi zona i syn, który posiada też już swoje pszczoły. "My pasiekę posiadamy cuda z ula dla was mamy".

Złota Patoka

Złota Patoka to rodzinna pasieka wędrowna zajmująca się produkcją naturalnych miodów i deserów na bazie miodu. Z naszą pasieką wędrujemy po pięknych i dzikich terenach Pogórza Kaczawskiego, Borów Dolnośląskich i rozległych wrzosowiskach okolic Przemkowa zapewniając naszym pszczołom idealne pastwiska, na których pozyskują nektar.

Pasieka pod Ślężą

Własna pasieka pszczela.

Stanisław Migocki - Spiżarnia Miodowa

Miody regionalne pozyskiwane z dostępnych pożytków Dolnego Śląska.

Pasieka Gołaszyce

Prowadzimy pasiekę od 2015r. Z każdym rokiem poszerzamy naszą gamę dostępnych odmian miodu. W tym roku po raz pierwszy oferujemy miody kremowane z dodatkami!

 
Gospodarstwo pasieczne Kossakowski

6 rodzajów miodów

Gospodarstwo Malinowskich Ciepłowody

Naszą pasją są pszczoły, to dla nich nasadzamy różne rośliny w naszym gospodarstwie . Pszczoły mają dostęp do zróżnicowanego nektaru oraz pyłku a my doskonałe miody. Zioła wykorzystujemy do robienia syropów .Na miodzie wypiekamy tradycyjne pierniki.

Jadwiga Adamczuk Słoik

Jestem producentką rzemieślniczych dodatków do serów, mięs, wędlin i ryb. Moje chutneye i pikle mają niesamowity, niespotykany na polskim rynku smak. Wszystko jest produkowane bez dodatku sztucznych barwników, konserwantów i wzmacniaczy smaku. Dodatkowo oferuje wegańskie pasty, pasztety i hummusy robione świeżo w produkcji domowej

Smak Tradycji Dolnego Śląska

Wędliny wytwarzane w sposób tradycyjny nagrodzone w wielu konkursach min kiełbasa w słoiki wpisana na Listę Wyrobów Tradycyjnych Dolnego Śląska

Gawor-Produkcja Wędlin Jakość i Tradycja
Firma kilku osobowa o wielopokoleniowej tradycji wyrabiania wędlin, zachowująca jej tradycyjny sposób wyrabiania, potwierdzona wieloma certyfikatami i nagrodami: "Jakość Tradycja" EKO Produkcja, Perła ''Smaki Regionów", Wpis na Listę Produktów Tradycyjnych MRiRW, produkcja kiełbasy piaszczańskiej posiadająca CHOG.
 
Vitafit

Vitafit to mała manufaktura chleba oferująca naturalne pieczywo na zakwasie z mąki żytniej 2000 (pełnoziarnistej) lub mąk tzw. bezglutenowych. Używamy tradycyjnych metod by stworzyć prawdziwy chleb. Pieczywo Vitafit nie zawiera konserwantów, drożdży ani innych substancji niekorzystnych dla naszego organizmu. W ofercie znajdują się również naturalne, niepasteryzowane kwasy chlebowe bogate w bakterie probiotyczne. Aktualnie Vitafit ma 5 różnych smaków od słodkich po kwaśne, żytnie i gryczane.

Gospodarstwo Ekologiczne EkoAr
Eko Ar, czyli Ekologiczna Aronia, to nasze rodzinne gospodarstwo. Od niemal 30 lat zajmujemy się przetwarzaniem i propagowaniem owoców aronii, a także sprzedażą produktów z tych owoców.
Surowiec uzyskujemy z własnego gospodarstwa z blisko 20 -sto hektarowej plantacji. Owoce są zbierane ręcznie i przetwarzane w niewielkich przetwórniach. Dbamy o wysoką jakość naszych produktów oraz o szeroki i interesujący asortyment.
 
Małgorzata Masternak Magia lawndy

Produkty z lawendą kulinarną typu ; syrop lawendowy, herbatka lawendowa, musy owocowe z nutką lawendy . Rękodzieło lawendowe: bukiety, wianki, woreczki zapachowe...

DELICIOUS HOME MADE Irena Jasinska

Firmę prowadzę od 10 lat a moje wyroby zdobyły bardzo wiele nagród, Dziedzictwo Kulinarne Opolskie, Opolska Marka i wiele innych. Prócz w/w asortymentu produkuje jeszcze kiszone warzywa i owoce a także prowadzę catering przekąskowy, w którym wykorzystuje też lokalne sery. Już IIIx z powodzeniem uczestniczyliśmy w Wielkim Serwowaniu i liczymy na akceptację i w tym roku.

BM Ogrody Bożena Pochodyła

Bio Jabłko: Soki: jabłko, jabłko-mięta, jabłko-aronia; jabłka. Produkty certyfikowane EKO.

Koryciński Serwus Dawid Zacharski

Wszystkie sprzedawane przez nas produkty są świeże i pachnące.

 
jagodowe pole

To gospodarstwo rolne zajmujące się uprawą oraz przetwórstwem borówki.

Gospodarstwo Rolne Robert Byrski

Jajka i warzywa

Olejarnia Zagłoby

Oleje nierafinowane i niefiltrowane

Diego Totti deski

Artystyczne deski do serwowania i krojenia, misy, elementy drewniane.

Z Natury Lepsze - Mydlarnia
Mydlarnia to mała manufaktura w której, ręcznie wytwarzane są kosmetyki w małych partiach. Surowcami są wytwory natury: ekstrakty roślinne, masła, oleje, olejki eteryczne.
Nie używam syntetycznych aromatów i barwników. Produkty powstają w duchu slow, co oznacza, że proces wytworzenia np mydła sodowego (w kostce) zachodzi przez około 6 tygodni dojrzewając nabiera łagodności. Produkty są przebadane dermatologicznie a zatem bezpieczne.
Blossom’s Essence

Zawieszki zapachowe z wosku sojowego i olejków eterycznych, zawieszki zapachowe z lawy wulkanicznej, bransoletki zapachowe z kamieni szlachetnych i lawy wulkanicznej, świece sojowe dekoracyjne i zalewane, mieszanki olejków eterycznych do aromatoterapii, szydełkowe wyroby florystyczne i inne.

Jerzy Pryczynicz - Galanteria drewniana
Wańczykówka

Sprzedaż wyspecjalizowanego sprzętu serowarskiego

 

Do góry

Zobacz, jak wyglądał dzień targowy w ubiegłych latach:   2019, 2020, 2021 

Wielkie SERwowanie 2022