Aktualności

Pierwszy "Sylwester Serowarstwa" wręczony!

Nasze Stowarzyszenie powołało do życia serowarskiego Oskara - który to jednogłosnie został ochrzczony Sylwestrem.

Nagroda ta wręczana będzie za wybitne osiagnięcia dla Stowarzyszenia i rozwoju serowarstwa farmerskiego w Polsce. Pierwszej nie mógł otrzymać nikt inny, jak Sylwester Wańczyk, o którego zasługach chyba nikomu nie trzeba opowiadać i uzasadniać takiego wyboru. Dodatkowo również Sylwek otrzymał podziękowania za wieloletni wklad pracy na rzecz rzemieślniczych serów w Polsce.

Sylwek, dziekujemy raz jeszcze!

Projekt "Rozwój serowarstwa farmerskiego i zagrodowego" - nabór na konferencję

      Stowarzyszenie Serowarów Farmerskich i Zagrodowych oraz Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu realizują projekt „Rozwój serowarstwa farmerskiego i zagrodowego” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 -2020’’, Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2022 -2023.
Operacja polega na wydaniu publikacji przedstawiającej dobre praktyki i innowacyjne rozwiązania w serowarniach zlokalizowanych na terenie trzech województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego oraz zorganizowaniu konferencji, podczas której zostaną omówione tematy związane z przetwórstwem mleka, turystyką serowarską, szlakiem serowym, zostaną przedstawione dobre praktyki w przetwórstwie farmerskim i zagrodowym i opracowana publikacja.

Festiwal serów - Sūrių Festivalis, Litwa 13-08-2023

To była dziewiąta edycja tego wspaniałego festiwalu sera w Druskiennikach. Edycja ta była szczególna z uwagi na smutne okoliczności które wstrząsnęły światem serowarskim.

Ku pamięci Audriusa Jokubauskasa, duszy festiwalu...

Odszedł człowiek, który zapoczątkował festiwal w Druskiennikach, człowiek, który z pasją i zapałem szerzył serowarską wiedzę i wspierał serowarstwo litewskie wychodząc daleko poza granice kraju, równocześnie stając się przyjacielem także polskich serowarów .

Audrius – to dla Ciebie tak liczna grupa serowarów z Polski zapragnęła przyjechać i wziąć udział w Twoim dziele. Pozostajesz w naszych myślach i sercach.

Projekt - "Rozwój serowarstwa farmerskiego i zagrodowego" - nabór do projektu

naglowek

Stowarzyszenie Serowarów Farmerskich i zagrodowych oraz Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu realizują projekt „Rozwój serowarstwa farmerskiego i zagrodowego” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 -2020’’, Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2022 -2023.