O nas

Image
Image

O nas

Nasza historia

Z potrzeby serca i pasji, a także z inicjatywy firmy Agrovis skrzyknęła się mała grupa pasjonatów-serowarów. 2 Sierpnia 2012, w obecności 15 założycieli i 8 pełnomocnictw ufundowaliśmy Stowarzyszenie Serowarów Farmerskich i Zarodowych. Na początku jednym z celów była organizacja Święto Sera i Wina we Wrocławiu, które ostatecznie udało nam się zorganizować we wrześniu 2014 roku.

Dziś Stowarzyszenie to ok. 140 Członków z całej Polski, zarówno stricte serowarów, jak i serowarów-hodowców. Mamy swoich przedstawicieli w każdym z województw.

Uczestniczymy w wielu szkoleniach oraz wyjazdach studyjnych, gdzie mamy możliwość podglądania doświadczonych serowarów z Polski i zagranicy. Corocznie celebrujemy organizowane we współpracy z Dolnośląskim ODR "Wielkie SERwowanie" we Wrocławiu, które jest swego rodzaju świętem dla nas – serowarów. „Wielkie SERwowanie" to okazja smakować sery z różnych zakątków kraju, niespotykane na polskim rynku, jak równiez coraz częściej z zagranicy. Jest to również okazja do spotkania się twarzą twarz z producentem, czy wymienić doświadczenia.

Nasza misja

Pragniemy podnosić swoje kwalifikacje i doskonalić sztukę serowarstwa, a także dzielić się tą pasją z innymi. Promujemy serowarstwo zagrodow, doskonalimy się na szkoleniach i wyjazdach studyjnych, organizujemy i współorganizujemy Święta i Festiwale Sera. Tworzenie serów to nasza pasja.

Dołącz do nas

Jesteśmy otwarci na wszystkich pasjonatów serowarstwa w Polsce. Jeżeli jesteś zainteresowany/na - zachęcamy do współpracy. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami!

 

Aktualny skład Zarządu Stowarzyszenia

Prezes Zarządu:
Jolanta Lunitz

Członkowie Zarządu:
Bogusława Szpak
Agnieszka Boruta
Izabela Stalmaska
Barbara Jagła
Joanna Maślukiewicz
Magdalena Lewandowska
Marek Dylewicz

Masz jakis kłopot natury serowarskiej i szukasz rozwiązania?

Skontaktuj sie z nami! Jest szansa, że wspólnymi siłami uda nam się rozwiązać Twój problem!

Napisz do nas

  Mail is not sent.   Your email has been sent.