naglowek

Stowarzyszenie Serowarów Farmerskich i zagrodowych oraz Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu realizują projekt „Rozwój serowarstwa farmerskiego i zagrodowego” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 -2020’’, Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2022 -2023.

Operacja polega na wydaniu publikacji przedstawiającej dobre praktyki i innowacyjne rozwiązania w serowarniach zlokalizowanych na terenie trzech województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego oraz zorganizowaniu konferencji, podczas której zostaną omówione tematy związane z przetwórstwem mleka, turystyką serowarską, szlakiem serowym, zostaną przedstawione dobre praktyki w przetwórstwie farmerskim i zagrodowym i opracowana publikacja.

Grupą docelową konferencji będą rolnicy, osoby związane zawodowo z produkcją serowarską i innych produktów mlecznych oraz osoby zainteresowane rozpoczęciem takiej działalności, mieszkańcy obszarów wiejskich, osoby zainteresowane tematyką, doradcy.

Cel operacji:
- przeszkolenie uczestników konferencji w obszarze przetwórstwa farmerskiego i zagrodowego i wspólnej promocji produktów,
- wymiana i upowszechnianie wiedzy i doświadczeń w zakresie nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań oraz dobrych praktyk w rolnictwie i na obszarach wiejskich.

Całkowita wartość dofinansowania: 55 965,00 zł

10 sierpień 2023 - rusza NABÓR DO PROJEKTU

Chętni do zgłoszenia swojej serowarni do projektu proszeni sa o pobranie karty zgłoszeniowej, wypełnienie jej i odesłanie na adres koordynatora projektu - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 20 sierpnia 2023.

1 września - rusza DODATKOWY NABÓR DO PROJEKTU

Podstawowy nabór serowarni do projektu został juz zamknięty, jednakże mamy możliwość umieszczenia w broszurze danych teleadresowych oraz krótkiej informacji o większej ilości serowarni. Osoby chętne proszone sa o wypelnienie formularza zgłoszenia serowarni do ujęcia jej w broszurze projektu w terminie do 27 września 2023 r.

Link do formularza: https://forms.gle/BFr2S9QmoB7HTkQj8

27 września 2023 - UWAGA! OBA NABORY ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE

naglowek

 Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach schematu II „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020